LV | RU | EN
Tuesday, 16 October 2018 12:03
 
 
 
 
Pakalpojumi - Diagnostika 

Endoskopiskās metodes

Endoskopiskās diagnostikas metodes, kuras izmanto mūsdienu uroloģija ir pašas progresīvākās. Endoskopija ar augstu precizitāti  ļauj diagnosticēt urīnizvadsistēmas patoloģijas un veikt precīzu, pareizu diagnozi.
Endoskopiskās metodes pielieto nieru ( pieloskopija – nieru kaliču apskate), urīnpūšļa (cistoskopija – urīnpūšļa sienu apskate), uretras (uretroskopija) un urīnvadu saslimšanas diagnosticēšanai.
Cistoskops – tas ir speciāls instruments, aprīkots ar kvalitatīvu optiku. To ievada caur ārējo urīnizvadkanāla atveri. Mūsdienīgās klīnikās, izņemot cistoskopu, izmeklēšanai izmanto lokano cistouretroskopu, kurš ļauj veikt izmeklējumus maksimāli saudzīgi attiecībā pret urīnizvadkanālu un pacients vieglāk panes procedūras, kas tiek veiktas ar šādu instrumentu.
Klīnika LUC ir aprīkota ar mūsdienīgāko optisko diagnostisko vācu firmas „Karl Storz - endoskope” aprīkojumu, kas ļauj veikt izmeklējumus ar maksimālu saudzīgumu pret pacientu un maksimālu informācijas ieguvi, un precizitāti.

Ultraskaņas izmeklējumi (USI).

USI – tā ir pati drošākā un nesāpīgākā diagnostikas metode, kuru pielieto mūsdienu uroloģijā. To veikšanu var nozīmēt vairākkārt, bez jebkāda kaitējuma pacienta veselībai. Bez tam USI ir pietiekoši efektīva diagnostikas metode. Dotā metode ir bāzēta uz ultraskaņas eholokācijas signālu, kas ļauj veikt nieru audu stāvokļa novērtēšanu, atrast to struktūras  izmaiņas, akmeņus, novērtēt nieru asinsvadu stāvokli ( doplerogrāfija). Tiek veikti arī USI prostatai un urīnpūslim. Pēc ultraskaņas izmeklējuma datiem var diagnosticēt  daudzas urīnizvadsistēmas patoloģijas: jaunus veidojumus, akmeņus, attīstības anomālijas, hidronefrozi u.c. Speciāla USI metode prostatas izmeklēšanai - tiek veikta caur anālo atveri. Dotās metodes pielietošanai nepieciešams speciāls aprīkojums un prasmes, to veic urologs un tā dod maksimālu informāciju par prostatas stāvokli, kā arī par vēža aizdomām.
Klīnika LUC ir aprīkota ar specializētu dāņu kompānijas „BK Medical”, kas ir pasaules līderis uroloģiskajā ultrasonoskopijā, ražotu US iekārtu.

Rentgenoloģiskās metodes.

Liela efektivitāte un informācijas avots uroloģisko saslimšanu diagnostikā ir rentgenoloģiskajiem kontrasta izmeklējumiem ( ekskrētā urogrāfija). Metodes pamatā ir jodu saturošas rentgenkontrastvielas intravenoza ievadīšana pacientam (urotrasts, haipeks, sergozīns, trijotrasts) ar turpmāko urīnizvadsistēmas rentgenogrāfiju ( rentgena uzņēmumus veic  ar noteiktu laika intervālu).  Kontrastviela pēc kāda laika izdalās ar urīnu un tādā veidā iekrāso urīnizvadsistēmas ceļus: nieres, urīnvadus, urīnpūsli, uretru. Ekskrēcijas urogrāfija dod precīzu urīnizvadsistēmas finkcionālā stāvokļa ainu ( caurejamības līmenis, jaunu veidojumu esamība).

Datortomogrāfija un magnētiskā rezonanses tomogrāfija. (DT un MRT).


Datortomogrāfija tiek veikta ar speciālas iekārtas palīdzību – datortomogrāfa. Šī iekārta, kuras sastāvā ietilpst dators un rentgenaprīkojums ļauj veikt cilvēka ķermeņa skenēšanu ar datortomogrammas saņemšanu uz datora monitora – izmeklējamās ķermeņa daļas šķērsgriezumu. Pie nepieciešamības datortomogrammu ir iespējams izdrukāt.
Magnētiskās rezonanses tomogrāfijas pamatā ir kodolu magnētiskās rezonanses izmantošana diagnostikas nolūkos.  MRT ir pietiekoši efektīva diagnostikas metode ne tikai urīnizvadsistēmas slimībām (uroloģija), bet arī nervu, sirds asinsvadu, elpceļu, dzimumorgānu u.c. slimību diagnostikā.  


Ja vēlaties noskaidrot kādu Jums interesējošu jautājumu par pieņemšanām vai iespēju saņemt konsultāciju, vai par Klīnika LUC speciālistiem, Jūs varat zvanīt jebkurā laikā, darba dienās no 8.00 līdz 19.00 pa tālr.:
+371 654 44200 vai nosūtīt savu jautājumu elektroniski uz e-pastu:  info@klinikaluc.lv 
Reģistratūras personāls Jums sniegs pilnu informāciju un parūpēsies par maksimāli ērtu apkalpošanu.