LV | RU | EN
Tuesday, 16 October 2018 11:32
 
 
 
 
Pakalpojumi - Operācijas


Prostatas lāzera operācijas.Mūsdienīgākā prostatas adenomas operatīvā ārstēšanas metode ir prostatas holmium lāzera enukleācija HOLEP. Tāpat kā prostatas ТUR operācija, tā tiek veikta bez griezumiem, caur urīnizvadkanālu. Optikas kontrolē (endoskopa), ar lāzera stīgas palīdzību urīnizvadkanāla caurskatē, adenomas audi tiek izņemti veselām daivām. Pēc tam noņemtās daivas tiek evakuētas ar speciālu ierīci – morcelatoru, kurš lielākās noņemto audu daļas pārvērš smalkos gabaliņos un ar jaudīga atsūcēja palīdzību, 100 % redzamības kontrolē, tiek evakuētas no urīnpūšļa. Operācijas parasti nepārsniedz 1,5-2 stundas.
Anestēzija, kas tiek pielietota – spinālā, vai kopējā. Dotā operācija tiek veikta dienas stacionāra apstākļos. Pacientu uzturēšanās dienas stacionārā parasti nepārsniedz 23 stundas un pacienti tiek izrakstīti no tā jau nākamajā dienā. Pēc 5-7 diennaktīm pacients var uzsākt darba gaitas.
Dotā metode ļauj izņemt adonomatozos audus bez asinīm. Atšķirībā no TUR operācijām, šīs operācijas veikšanai nav adenomas lieluma ierobežojuma, asinsšķaidošo preparātu lietošana nav kā kontrindikācija un nav vajadzības pārtraukt to lietošanu, nav TUR sindroma riska un laiks, kas tiek pavadīts stacionārā un atkopšanās periods ir minimāls.

Ar pārliecību var teikt, ka dotā jaunākā metode kļūst par „ZELTA STANDARTU” prostatas adenomas ārstēšanā.


Holmium lāzera ablācija ir otra prostatas adenomas ārstēšanas metode. Ar šo lāzera ķirurģijas metodi „sadedzina” traucējošo prostatas audu daļu, lai palielinātu urīnizvadkanālu, caur kuru no urīnpūšļa izvadās urīns. Šīs metodes trūkums ir tāds, ka izmantojot šo metodi nav iespējams iegūt materiālu turpmākai histoloģiskai izmeklēšanai. Operācija nav radikāla un tiek pielietota daudz retāk, parasti pie pacietu ārstēšanas ar dažādām smagām blakus slimībām, ātrai urīna izvades atjaunošanai no urīnpūšļa.

 

Klīnika LUC speciālisti pirmie Latvijā apguva un ieviesa ikdienas praksē pašu mūsdienīgāko metodi un veiksmīgi to pielieto.